AES-kåringen overstått

Blue Hors Romanov er allerede far til en rekke kårede sønner. Her vises han av Sune Hansen under den danske hingstekåringen i år. Fredag var det kåring i den Angloeuropeiske Stamboken (AES) i Schijndel i Holland. 45 hingster ble kåret i år og det ble utnevt fløyhingst i både sprang og dressur.

På dressursiden var det en Blue Hors Romanov-sønn som imponerte dommerne mest. Ariane’s Razotti er en tre år gammel hingst med Dream of Glory/Wolkentanz II på morssiden.

Mens det av spranghingstene var Gamko S etter Heartbreaker/Carthago som ble utnevnt til sprangbetont fløyhingst.

Følgende hingster ble godkjent:

1. Black Painted (Painted Black x Ulft)
2. Apart (Trento B x Naturel)
3. Ariane’s Razottie (Romanov x Dream of Glory)
4. Toevallig (Elegant x Walser)
5. Bling Bling’s Fantasy (Plain’s Liberator x Ouke )
6. De Mensinghe’s Jesper (Nieuwmoeds Patrick x Oosterbr. Sergio)
7. Kasper (Kantjes Ronaldo x Udo van ‘t Maaiveld)
9. Jamar d’Ysenbeeck Z (Jah’s Diamant x Quidam de Revel)
10. Griffin van d’Heyborght (Berlin x Coriolan)
12. Canatano Z (Canadian River x Caretano)
16. My Tender Z (Montender x Carthago )
19. Gamko S (Heartbreaker x Carthago)
23. Sioux du Godion (L’Arc de Triomphe x Libero H)
24. Gigolo van de Moldendreef (Clearway x Upsilon van de Heffinck)
25. Beauty (Upgrade x Gran Corrado)
26. Gran Rey ter Muyncken (Quidam de Revel x Landgraf I)
28. Gigolo (Lord Z x Emilion)
30. Goldstar (Contact van de Heffinck x Conto)
34. Gracieu (Canturo x Skippy II)
35. Casado van ‘t Gelutt (Cadence van ‘t Gelutt x Voltaire)
36. Foo Fighter (Electro x Caesar vd Helle )
37. Al Capone (Lupicor x Concorde)
40. Icodinho (Icon x Parademarsch II)
43. C-Biscuit (Cassini I x Landgraf I)
44. Emilion van ‘t Schaaphof (Heartbreaker x Clinton)
45. Bastogne (Babouche vh Gehucht Z x Chellano Z)
47. Azuro L (Chatman x Fedor)
48. Fourbreaker (Heartbreaker x Darco)
49. Falco van ‘t Gavershof (Action Breaker x Contender)
51. Finisching Touch Wareslage(Quival x Toulon)
52. Falco van de Noordhoek (Orlando x Polidiktus van de Helle)
53. Chaka Kahn (Chacco Blue x Quick Star)
54. Amando (United x Gribaldi).
55. Zorro (San Remo x Montecristo)
56. Hofstedes Brujan (Orlando x Valentino)
57. Flamingo K (Diamant de Semilly x Kashmir v Schuttershof)
58. Fernando van ‘t Hageland (Canturo x Brownboy)
59. Ravel de St. Simeon (Lux x Le Tot de Semilly)
62. Flugel (Argentinus x Polydor)
63. Renato du Jardin (Jeff D’Or x Paladin des Ifs)
66. Zidane D (Heartbreaker x Calato)
69. White Hero (Ogano Sitte x Jasper)
70. Tic Tac du Seigneur (Clinton x Darco)
73. Wilfred (Guidam x Nolisco)
74. Bacardi Rhum de Muze (Kannan x Darco)

75. Booster van het Getehof (Parco x Remondo)
71. Tonton van Sint Maarten (President x Nabab de Reve)

Be the first to comment

Legg inn en kommentar